show.beu.edu.tr

Bitlis Eren Üniversitesi Show Sayfaları, birimlerin düzenlediği etkinliklerin ve tanıtım sayfalarının zengin bir içerik formatıyla sunmak üzere tasarlanmıştır. Show sayfaları kullanıcı etkileşimi yüksek zengin içerik öğelerini modern tasarımı ile kullanıcılarla buluşturmaktadır.

Video, Fotoğraf ve Belge Paylaşımı

Yüksek kalitede fotoğraf, belge ve müzik paylaşımı yazılımın ilk versiyonu ile birlikte gelmektedir. Beta yayınında olan çalışmanın bir sonraki versiyonunda sosyal ağlar ile entegre çalışması planlamaktadır. 

Bitlis Eren Üniversitesi Show sayfaları üniversitemiz web koordinatörlüğü tarafından geliştirilmiştir. Yazılım .NET Framework 4.0 çatısı üzerine inşa edilmiş, ASP.NET C# dili yazılmıştır. Veri tabanı tasarım ve yönetim işlemleri için MSSQL kullanılmıştır. Kullanıcı etkileşimini arttırmak üzere JQuery ve CSS teknolojileri proje dahilinde kullanılmaktadır. 

Tema Desteği

Yazılımın birim, bölüm, program, laboratuvar, etkinlik gibi birçok farklı amaç için kullanılacağı planmış ve bir çok farklı tema desteği sunması sağlanmıştır. Sistem şu an dört farklı tema desteği sunmaktadır.

2015-04-01, Çarşamba